Bez kategorii

Fartuszki kuchenne pełne kobiecego uroku

Fartuchy kuchenne to rodzaj garderoby, który przede wszystkim ma być praktyczny. Myśląc o korzeniach fartucha, musimy wrócić do czasów, kiedy jeszcze nie istniały pralki, a kobiety chodziły w pięknych, szykownych sukniach. Aby uchronić je przed zaplamieniem, wymyślono właśnie wtedy fartuszki kuchenne, dzięki którym gotowanie było bezpieczne dla wymyślnych kreacji.

Z czasem wygląd fartucha ewoluował, tak jak i styl, w jakim w danym dziesięcioleciu ubierały się kobiety, jednak jego rola nie przestała być istotna. Dalej Panie musiały chronić swoją odzież od plam. Jednak fartuch zawsze kojarzył się z czymś, co można nosić tylko w kuchni – głównie przez ilość plam nabytych podczas pichcenia, ale też przez wygląd samego fartucha. Do teraz myśląc o fartuszkach, często mamy przed oczami biały, ciężki kawałek materiału, w którym brakuje wdzięku i pełni jedynie funkcję czysto praktyczną.

Czasy jednak się zmieniają i podkreślać kobiecość oraz wyglądać uroczo można nawet podczas przyrządzania obiadu dla całej rodziny. Obecnie fartuchy są szyte z kolorowych materiałów, mają wstążki, koronki, są w kropki, paski, zwężane w talii, z kokardką czy z suwaczkiem. Widzimy kobiety w pięknych fartuchach w telewizyjnych programach kulinarnych czy na zdjęciach umieszczonych w książkach kucharskich. Teraz fartuch jest nieodzowną częścią kuchennego rozgardiaszu, ale przestał już być taką częścią garderoby, którą trzeba zdjąć natychmiast, gdy na horyzoncie pojawiają się goście.

Fartuchy mogą być też wspaniałym prezentem. Dla mamy, dla babci, dla córki, która chętnie gotuje wraz z mamą i uczy się sztuki przyrządzania potraw. Wyobraźmy sobie jak piękna i pełna rodzinnego ciepła jest to scena, gdy widzimy mamę wraz z córką, z kropkami mąki na policzkach i szerokimi uśmiechami na ustach, które wspólnie ugniatają ciasto, mając na sobie identyczne, kolorowe fartuszki. Taki element garderoby nie tylko podkreśli kobiecy wdzięk nawet podczas tak prozaicznej czynności jak gotowanie, ale też sprawi, że mama z córką jeszcze chętniej spędzą ze sobą czas i wspólnie będą się świetnie bawić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *